„Етър” U17 завърши убедително с 5:1

Юношите на „Етър” доказаха по категоричен начин, че заслужават мястото си в елитната U17 група, като в последния мач надвиха с 5:1 „Сокол” (Марково). Мачът в Дебелец бе от огромно значение за „виолетовите” – те се нуждаеха от задължителна победа, тъй като имаха 21 т., колкото и „Дунав”, а след тях бяха „Левски-Раковски” и „Пирин” с по 20 и един от тях трябваше да изпадне от групата.

Двата отбора играха феърплей и направиха много оспорван мач, въпреки крайния резултат. Още в 5-ата минута Анджело Глузов откри резултата, след като навлезе по фланга и стреля за 1:0.

В 11-ата минута обаче „Сокол”, който е на шесто място в класирането, изравни – Димитър Пасков се завъртя и с отмерен удар вкара за 1:1. Малко след това обаче след атака отдясно и центриране Кольо Станев с глава се разписа за 2:1. Станев игра силно и не след дълго можеше пак да вкара след свой пробив, но вратарят улови. Стивън Манолов пък стреля до гредата.

„Сокол”, чийто треньор е някогашният играч на „Етър” Манол Георгиев, обаче показа, че е корав отбор и не свали гарда. В 22-ата минута се наложи вратарят на етърци Милен Георгиев да вади топката изпод гредата в корнер. Двата отбора  се „захапаха” здраво и първо Кольо Станев нацели напречната греда, но после същото стори и Стефан Шопов от гостите.

Третият гол на практика реши мача. Той падна в 55-ата минута, когато нападател на етърци бе съборен в пеналта и реферът отсъди стопроцентовата дузпа. От бялата точка Николай Лазаров хладнокръвно реализира за 3:1. До края вече мачът се доиграваше и в 69-ата минута Анджело Глузов овладя топката и с далечен удар направи 4:1, а в последната 80-а минута Борислав Марков напредна отдясно и сам завърши пробива си с пето попадение.

Етърци завършват сезона на 12-ото място от 16 отбора, като записаха през сезона 6 победи, 6 равенства и 18 загуби, 43:76 голова разлика и 24 точки.

„Етър”: Милен Георгиев, Юлиян Райков, Николай Лазаров, Валери Радославов, Стоил Стефанов, Димитър Динев, Борислав Марков, Анджело Глузов, Стивън Манолов (71 Филип Георгиев), Кольо Станев, Матьо Гагов (60 Радостин Стоилов).