Анна Чалъкова вдигна купа „Феникс“

Над 700 гимнастички от 16 клуба участваха в Купа „Феникс“ в София. СК „Етър Елит“ се включи с 37 момичета – ансамбъл и индивидуално. „Такъв вид турнири са много добър повод за контрола и набиране на опит при малките гимнастички на клуба. В дисциплината масов спорт отборът на „куклите“ зае първо място. За Велико Търново златни медали спечелиха Кармен Стефанова и Гергана Данаилова за съчетанията си с обръч, Паолина Цилиндрова при деца 2008 също взе злато, а Микаела Коларова остана на крачка от медала и зае четвърто място. В новата категория ансамбли – двойки и тройки, въведени от тази година, много добре се представиха Александра Стойчева, Ванеса Костова и Теодора Нешева, завоювали сребърни отличия, а двата ансамбъла в категория „Деца“ останаха на пето и осмо място.

При жените Анна Чалъкова с много силна игра спечели първо място в многобоя на топка и лента. Тя стана носителка и на купа „Феникс”, разказа Савина Ганчева – старши треньор на великотърновския клуб.